Nad rámec běžné agendy pojící se s řízením nástroje ITI aktuálně intenzivně diskutujeme nové téma – metropolitní spolupráce. Ta si klade za cíl propojit různé aktéry a napomoci tak k řešení určité regionální problematiky. V některých tématech metropolitní spolupráce již reálně probíhá (místní a krajské akční plány vzdělávání, kulturně kreativní odvětví, páteřní cyklotrasy, vodík…) a my chceme vydefinovat další tematické oblasti, které nejsou v území dostatečně řešeny a zároveň v nich vidíme potenciál pro koncepční přístup, systémová řešení a pro propojení širokého spektra aktérů.

V současnosti se formuje tematické zaměření metropolitní spolupráce. Nad rámec standardních platforem ITI se uskutečnilo dne 16. 3. 2023 i jednání Projektového týmu ITI, tedy neformální platformy větších měst v aglomeraci i nositelů různých dalších nástrojů, programů a platforem, které se v našem regionu uplatňují. Právě jejich postoj je pro nás pro výběr vhodných témat klíčový.

Pokud vnímáte nějaké téma nadobecního charakteru, kde neprobíhá spolupráce či komunikace tak, jak byste si představovali a přitom vnímáte potenciál pro vzájemnou diskuzi a vznik společných aktivit, neváhejte se na nás obrátit a kontaktujte nás přímo prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..